Зробіть своєчасно щеплення тваринам проти сказу!

232

Сказ – гостре вірусне захворювання тварин та людини, яке характеризується ураженням центральної нервової системи, нападами збудження, розвитком паралічів і завжди закінчується смертю.

Найбільш поширений сказ природного типу, основним розповсюджувачем якого є дикі тварини, а саме: лисиці, вовки, єнотовидні собаки, тхори, куниці, борсуки, які виділяють вірус із слиною і при укусах інфекція потрапляє у рану. Для людини небезпечним є і звичайне потрапляння зараженої слини на шкіру.

Характерною ознакою сказу є зміна в поведінці тварини, лагідні раніше собаки та коти стають агресивними, зляканими, настороженими, не відразу відгукуються на поклик, забиваються у темні кутки, нападають на господарів. В подальшому однією з характерних ознак є утруднене ковтання, парез нижньої щелепи, слинотеча та світлобоязнь. Тварини гинуть протягом 2-5 днів з початку прояву клінічних ознак захворювання.

Світловодський район благополучний щодо цього захворювання. Останній випадок захворювання лисиць на сказ в Світловодському районі реєструвався в 2015 році. – 2 випадка,  на території Григорівської сільської ради (с. Григорівка та с. Яремівка).

Щоб максимально зменшити вірогідність захворювання домашніх тварин на сказ – потрібно проводити їм профілактичне щеплення. Іноді власники домашніх тварин, не зважаючи на небезпечність цієї хвороби, часто відмовляються щеплювати своїх улюбленців. Тому, частіше захворювання виникає на подвір’ї тих громадян, тварини яких не були щеплені проти сказу. На жаль, у багатьох випадках до працівників ветеринарної медицини звертаються вже тоді, коли у тварин проявляються перші клінічні ознаки або вже після її загибелі.

Після таких випадків власникам тварин доводиться не тільки пережити втрату своїх улюбленців, але і пройти ряд процедур, коли вже необхідно щеплювати самого господаря, а інколи і всю родину.

Тому, просимо власників домашніх тварин усвідомити небезпеку захворювання на сказ та провести щеплення своїх улюбленців.

Восени цього року на території району будуть проводитися профілактичні щеплення тварин проти сказу – собак із 2 міс. віку, котів із 6 міс.

Зробіть своєчасно щеплення тваринам проти сказу! Захистіть себе, своїх рідних і своїх улюбленців !!!

Світловодський районний відділ ГУ Держпродспоживслужби в Кіровоградській області

Поширити
"Вісті Світловодщини"