Звітує громадська рада

313

23 лютого відбулося засідання громадської ради при Світловодській районній державній адміністрації. У засіданні, окрім членів громадської ради, взяли участь заступник голови Світловодської РДА Володимир Похілов та заступник голови Світловодської районної ради Олексій Шаповал.

На порядку денному розглядалися два питання. Звіт про підсумки роботи громадської ради – доповів голова громадської ради при світловодській районній державній адміністрації Віктор Бурлака. Про стан та якість надання медичних послуг жителям району доповіла заступник головного лікаря КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги Світловодської районної ради Кіровоградської області» Тетяна Цуверкалова.
Виступаючи перед присутніми Віктор Бурлака нагадав, що згідно з Законом України «Про місцеві державні адміністрації» та відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики» 1 лютого 2017 року установчими зборами за участю громадських, релігійних та профспілкових організацій було обрано гро­мадсь­ку раду при Світловодській районній державній адміністрації. До її складу увійшли 12 представників інститутів громадянського суспільства району.

Завдяки наполегливій, цілеспрямованій роботі ініціативної групи з підготовки установчих зборів вдалось значно розширити представництво інститутів громадянського суспільства у діючому складі громадської ради: у новому складі є представники Світловодського міськрайонного клубу воїнів-інтернаціоналістів «Перевал» Української Спілки ветеранів Афганістану, організації «Іволга», що займається волонтерською діяльністю, організацій, що займаються спортивною та військово-патріотичною діяльністю, а саме: Світловодського крейсерського яхт-клубу «Кристал» та Світловодської Федерації Хортингу.

– Як і в минулому періоді так і на тепер керівництву районної державної адміністрації, на мою думку, вдалось налагодити конструктивну співпрацю з громадською радою, – зазначив Віктор Бурлака.

У своїй роботі громадська рада керувалась Положенням про громадську раду. Протягом звітного періоду відбулись 4 засідання, на яких були розглянуті 18 питань, серед яких план роботи громадської ради на 2017 рік; перспективи функціонування у 2017 році закладів освіти на території Великоандрусівської сільської ради; перспективи функціонування освітньої галузі району в умовах її реформування; робота органів виконавчої влади району щодо забезпечення земельними ділянками учасників антитерористичної операції та членів їх сімей і роботу органів виконавчої влади району щодо соціальної підтримки сімей, що опинились в складних життєвих обставинах; перспективи функціонування лікувальних закладів на території району в період реформування галузі охорони здоров’я та створення госпітальних округів та інші.
Значна увага приділялась інформаційно-роз’яснювальній роботі щодо стану реформування освітньої та медичної галузей, пенсійній реформі.

– Хочу зазначити, що пропозиції громадської ради завжди враховувались районною державною адміністрацією. Це стосується як прийнятих громадською радою рішень так і її пропозицій до орієнтовного плану проведення Світловодською районною державною адміністрацією консультацій з громадськістю. – підкреслив Віктор Бурлака.
Метою громадської експертизи завжди є покращення державної політики в певній сфері або якості адміністративних послуг, що надаються громадянам. Вона є інструментом впливу на орган виконавчої влади для покращення державної політики. Члени громадської ради брали участь у різноманітних заходах: до Дня Перемоги, Дня незалежності України, Дня Державного Прапора України, Дня знань, Дня захисника України, Дня вшанування учасників бойових днів на територіях інших держав, Дня вшанування жертв Голодоморів і політичних репресій та інших.

Члени громадської ради з метою підвищення кваліфікації брали участь в навчальних семінарах.

Голова громадської ради Віктор Бурлака та його заступник Катерина Прасолова 27 червня 2017 року в державному навчальному закладі «Центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій облдержадміністрації» в м. Кропивницький взяли участь в роботі форуму лідерів громадянського суспільства Кіровоградщини з питання «Механізми взаємодії влади з громадськістю».

Протягом 2018 року планується розглянути стан та якість надання медичних послуг жителям району; стан та якість надання освітянських послуг жителям району; перспективи об’єднання громад на території Світловодського району; роботу органів виконавчої влади району щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції на сході України в Донецькій та Луганській областях.

Перед присутніми виступила заступник головного лікаря КЗ «ЦПМСД» Тетяна Цуверкалова, яка доповіла про стан та якість медичних послуг жителям району.
Члени громадської ради взяли активну участь в обговоренні питань. Згідно порядку денного по кожному питанню було прийнято відповідне рішення.

Ніна СОКУРЕНКО.

Поширити
"Вісті Світловодщини"