Зимівник Павлюка відкрито

  527

  Зимівник Павлюка

  21 серпня відбулася приємна подія в житті нашого району – відкриття зеленої садиби в селі Павлівка, що стало можливим завдяки підтримці Світловодської РДА. На святі були присутні громада села, працівники культури району та представники влади.

  Відкриваючи свято, начальник відділу культури і туризму Світловодської РДА Микола Середенко, який наголосив на тому, що це єдина в області садиба, що має статус комунального закладу, бо всі інші – приватні, в тому числі і наша «Соломія». Тут будуть проводитися заходи народознавчого та пізнавального характеру, районні семінари тощо.

  А заступник голови Світловодської РДА Володимир Похілов підкреслив, що дуже приємно що ось таким чином відроджуються наші українські традиції, обряди, звичаї. Провідний методист з охорони культурної спадщини Сергій Гайдук розповів про козака Павлюка та як він пов’язаний з нашим краєм. Тетяна Швець запропонувала гостям свята здійснити подорож у давню українську хату, де зберігається багатий матеріал з народознавства. Кожен предмет має свою історію, кожна річ знаходиться на своєму місці і є свідком певного періоду життя українського народу. А на самкінець господарі свята, працівники районної бібліотеки, пригостили всіх домашньою випічкою та фруктами з власних садиб.

  Хата оформлена в українському стилі ХIХ ст. Щоб заповнити інтер’єр необхідно було зібрати чимало предметів побуту, речей того часу. Звичайно ж у поміч нам стали працівники культури району, а саме: Тетяна Стецунова (с. Глинськ), Ольга Челнакова (с. Микільськ), Наталія Карпова (с. Золотарівка), Тетяна Панченко (с. Павлівка), Тетяна Галушка (с. Павлівка), Марина Леоненко (с. Павлівка), Наталія Середенко (м. Світловодськ), Юлія Похілова (м. Світловодськ), Тетяна Петренко (м. Світловодськ), Тетяна Швець (м. Світловодськ), Катерина Сокуренко (с. В.Андрусівка), Людмила Тарасенко (с. Подорожнє) та директор районного територіального центру Дарія Ільїна. Завдяки їм у нашій хаті є всі предмети побуту, що були необхідними для оселі: умовна піч, ліжко, колиска, лави вздовж стін, стіл, мисник, скриня, безліч вишитих рушників, ікони, вишиті сорочки, повсякденний одяг. Деякі з предметів були надані Захарівським музеєм історії. Щиро дякуємо всім, хто був причетний до організації та відкриття зеленої садиби «Зимівник Павлюка».

  Світловодська районна бібліотека.